heli
10 آذر 1401 - 17:34

دفاع از مسیر حق یک وظیفه عمومی است

قزوین- امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دفاع از مسیر حق یک وظیفه عمومی است، گفت: بسیجیان با درک این معنا که دفاع از مسیر حق یک وظیفه عمومی است درعرصه جهاد قدم نهاده و دشمن را شکست دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد در نشست بصیرتی که به مناسبت هفته بسیج در حسینیه امین‌الله دادگستری کل استان قزوین برگزار شد، گفت: بزرگ‌ترین مؤلفه اخلاقی حضرت زینب (سلام‌الله علیها) صبر و استقامت است و مقوله صبر، نیاز به یک پشتوانه معرفتی دارد؛ یعنی انسان باید حقیقت امور را بشناسد تا بتواند صبر کند، اگر انسان بداند که در پس آنچه برایش اتفاق می‌افتد، چه حقیقت و حکمتی نهفته است، آنگاه در برابر سختی‌ها صبر و شکیبایی می‌کند.

ایشان افزود: انسان در تراز قرآن کریم دو ویژگی دارد و آن ایمان و عمل صالح است و بر همین اساس کامل‌ترین انسان کسی است که از این دو ویژگی برخوردار باشد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه بیان داشت: زمان گران بهاترین و با ارزش ترین سرمایه در عالم مادی است، زیرا مدت عمر هر انسانی در گذر زمان است و همچنین تار و پود انسان در گرو حرکت است و از این حیث انسان همواره باید به سمت تعالی حرکت و سکون چیزی جز اتلاف زمان و عمر نیست.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد تصریح کرد: هر موجودی اگر از عنصر زمان به درستی استفاده کند، قطعاً به کمال خواهد رسید و این یکی از ویژگی انسان‌های در تراز قرآن کریم است و خداوند به آن سوگند یاد کرده است.

وی همچنین تاکید کرد: صراط مستقیم صراط حقی است که پایداری و قوام دارد و دفاع مقدس در برابر همه قدرت‌های شیطانی ایستاد و پیروز شد و بسیجیان با درک این معنا که دفاع از مسیر حق یک وظیفه عمومی است درعرصه جهاد قدم نهادند و دشمن را شکست دادند.

امام جمعه موقت تهران در پایان خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب (مد ظله‌العالی) همواره بر این نکته توصیه می‌کنند که در بسیجی ماندن استقامت بورزید و این به معنای تکیه بر استقامت است، چرا که شیاطین جبهه باطل به وسیله هوا و هوس و یا تهدیدها مانع در مسیر حق می‌شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 891891