heli
25 دی 1401 - 15:14

تمهیدات شهرداری تهران برای جلوگیری از یخبندان معابر در پایتخت

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران از آمادگی شهرداری تهران جهت جلوگیری از یخبندان معابر سطح شهر تهران خبر داد و گفت: با توجه به اینکه احتمال می‌رود با پایان بارش برف شاهد یخبندان در معابر باشیم، تمهیدات لازم برای این مسئله پیش‌بینی شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا جعفری؛ مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران امروز در حاشیه بازدید خبرنگاران از سایت برف‌روبی منطقه 5 در ارتباط با اقدامات شهرداری تهران در پی بارش برف در پایتخت اظهار کرد: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی و همچنین دستور شهردار تهران و تاکید معاونت خدمات شهری شهرداری تهران بالغ بر 2 هزار خودرو تخصصی و عمومی و همچنین 22 هزار نیروی خدمات شهری و فضای سبز به صورت آماده‌باش قرار دارند.

وی با اشاره به حضور 22 هزار نیرو در سطح مناطق، نواحی، معابر و خیابان‌های سطح شهر تهران اظهار کرد: این نیروها به همراه ماشین‌آلات و دستگاه‌های تخصصی و عمومی و همچنین با استفاده از شن و نمک و با پاشیدن آنها به صورت مکانیزه و دستی تلاش خود را برای تسهیل در تردد شهروندان انجام می‌دهند.

جعفری در ارتباط با فرایند برف‌روبی، نمک و شن‌پاشی در سطح پایتخت گفت: معابر اصلی و بزرگراه‌ها در اولویت و در ادامه نیز معابر فرعی در اولویت بعدی قرار دارند که این موضوع نیز به معاونت‌های خدمات شهری مناطق اعلام شده است و به تدریج پس از برف‌روبی در معابر اصلی؛ برف‌روبی در معابر فرعی در دستور کار قرار خواهد داشت.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران ادامه داد: بیشترین بارش برف در مناطق یک تا 5 تهران بوده است همچنین با توجه به شرایط جوی و بارش برف، نیروهای خدمات شهری و فضای سبز بالغ بر 22 هزار نفر امشب نیز به صورت آماد‌ه‌باش حضور دارند.

وی تصریح کرد: آماده‌باش نیروهای خدمات شهری و فضای سبز شهرداری تهران تا پایان بارش‌ها و سهولت در تردد شهروندان ادامه خواهد داشت.

جعفری در پایان از آمادگی شهرداری تهران جهت جلوگیری از یخبندان معابر سطح شهر تهران خبر داد و گفت: با توجه به اینکه احتمال می‌رود با پایان بارش برف شاهد یخبندان در معابر باشیم تمهیدات لازم برای این مسئله پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 978606