heli
27 دی 1401 - 13:06

اقدام عجیب شهرداری اسلامشهر برای ساخت بازار سنگ در حریم منطقه ۱۸

اعضای شورای شهر تهران نسبت به اقدام عجیب شهرداری اسلامشهر جهت احداث بازار سنگ خلیج فارس در حریم منطقه ۱۸ تذکر دادند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، یکصد و بیست و دومین جلسه شورای شهر تهران صبح امروز به ریاست مهدی چمران در تالار اجلاس در ساختمان شورای شهر تهران از ساعت 9:15 آغاز شد.

پس از سخنان ابتدایی مهدی چمران؛ رئیس شورای شهر تهران چند نفر از اعضا در ارتباط با موضوعات مختلف صحبت و تذکراتی را مطرح کردند.

علیرضا نادعلی؛ سخنگوی شورای شهر تهران گفت: شب گذشته بنده به همراه آقای پیرهادی به نمایندگی از دوستان شورای شهر تهران بازدیدی را از فرایند برف‌روبی و فعالیت نیروهای خدمات شهری از برخی از مناطق نظیر 1، 3 و 4 داشتیم.

وی با اشاره به اینکه منطقه یک با فاصله بسیار زیاد بارش بسیاری را نسبت به سایر مناطق داشت، گفت: نیروهای خدمات شهری و فضای سبز به صورت مستمر و تا صبح فعالیت‌های برف‌روبی را با استفاده از دستگاه‌های تخصصی نمک و شن در سطح مناطق انجام دادند.

احمد صادقی دیگر عضو شورای شهر تهران ضمن تقدیر و تشکر از معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، گفت: خوشبختانه بسته خرسندساز ویژه پرسنل شهرداری تهران اجرایی شده است و اخیرا نیز در قالب این بسته تسهیلات کم‌بهره به بیش از 5 هزار نفر از پرسنل شهرداری تهران پرداخت شده و ان‌شاءالله این روند ادامه‌دار باشد.

وی همچنین ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهادت 16 نفر از شهدای آتش‌نشان در حادثه پلاسکو گفت: در پی این حادثه در تاریخ 7 بهمن سال 96 مصوبه‌ای را در شورای شهر وقت مبنی بر تشکیل کمیته ارتقای ایمنی ساختمان‌ها به تصویب رسید و با گذشت چند سال هنوز گزارشی در خصوص این مسئله اعلام نشده است و انتظار می‌رود هیئت رئیسه و کمیسیون حقوقی پیگیر انتشار این گزارش و نتیجه آن باشند.

عضو شورای شهر تهران همچنین به تدوین پیوست‌های مطالعاتی پروژه‌های شهری اشاره کرد و گفت: این مسئله بسیار ضرورت دارد اما در این باب نیز گزارشی از پیوست‌های مطالعاتی پروژه‌ها به‌ویژه پیوست پدافند غیرعامل اعلام نشده است.

ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نیز با اشاره به بازدید اخیر خود از منطقه 18 و اقدام عجیب شهرداری اسلامشهر گفت: در پی بازدیدی که داشتم شهرداری منطقه اسلامشهر با مشارکت بخش خصوصی اقدام به ساخت بنایی در حریم منطقه 18 جهت انتقال بازار سنگ از اسلامشهر به این محدوده کرده است که این به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون ساختمان و دیوارکشی در حریم منطقه 18 جهت احداث بازار سنگ خلیج فارس از سوی شهرداری اسلامشهر و بخش خصوصی انجام شده است که باید نسبت به این موضوع جلوگیری شود.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز ضمن تایید تذکر امانی در خصوص این مجموعه بازار سنگ در حریم منطقه 18 گفت: بنده نیز در تماسی که بار شهردار منطقه 18 داشتم نسبت به این موضوع تذکر دادم و از شهردار منطقه 18 خواستم طبق قانون نسبت به این موضوع جلوگیری کنند و اجازه دیوارکشی و ساختمان‌سازی را ندهند چرا که حق در این مسئله با شهرداری منطقه 18 است و نباید این بنا در حریم منطقه 18 ساخته شود.

وی این اقدام شهرداری اسلامشهر و بخش خصوصی را دست‌اندازی به حریم شهر تهران دانست و گفت: بنده تماس‌هایی را نیز با استاندار تهران داشته‌ام ضمن اینکه شهردار تهران نیز باید به این موضوع ورود جدی داشته باشد و نگذارد این مجموعه ساخته شود.

به گزارش تسنیم، پرویز سروری نایب‌رئیس شورای شهر تهران نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش‌نشان در حادثه پلاسکو، گفت: امیدواریم دیگر شاهد چنین حوادثی در تهران نباشیم.

وی به اجرای طرح بسته خرسندساز توسط شهرداری تهران گفت: در قالب این طرح تسهیلات کم بهره به 5 هزار نفر پرسنل پرداخت شده است ضمن اینکه هفته گذشته نخستین جشنواره خانوادگی پرسنل شهرداری تهران در قالب این طرح در برج میلاد برگزار شد و قرار است هر هفته شاهد برگزاری چنین جشنواره‌هایی باشیم.

نایب رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: همچنین 5 هزار نفر از پرسنل شهرداری تهران با مراجعه به مراکز درمانی خدمات رایگان دریافت کرده اند.

سروری گفت: در ماه‌های اخیر نیز 150 نوزاد در خانواده‌های مجموعه شهرداری تهران متولد شدند که از این بسته‌ها بهره برده‌اند ضمن اینکه متاسفانه 90 نفر از همکاران ما نیز جان باختند که خانواده‌های آنها از وام 30 میلیون تومانی جهت برگزاری مراسم استفاده کردند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 983172