heli
03 دی 1401 - 11:23

۷۷ درصد منطقه ۱۶ تهران بلااستفاده است

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت:در حال حاضر ۷۷ درصد منطقه ۱۶ تهران بلااستفاده است و بر همین اساس باید برای بهره‌برداری بهتر از تهران به سمت صنایع نوآور حرکت کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران همزمان با هجدهمین شنبه امید و افتخار و در مراسم افتتاح فاز نخست موزه سی‌مان کارخانه سیمان ری با بیان اینکه کارخانه ری به عنوان یکی از قدیمی ترین کارخانه‌های تهران است گفت: این کارخانه در سال ۱۳۱۲ آغاز به کار کرد و تا سال ۱۳۶۲ نیز فعال بود.

وی ادامه داد: این مجموعه ۷۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد و شهرداری نیز ۲۵ میلیارد تومان بصورت نقدی برای این کارخانه هزینه کرده است.

صارمی با بیان اینکه باید از نقاط مختلف تهران استفاده بهینه کرد گفت: برای مثال در حال حاضر ۷۷ درصد منطقه ۱۶ تهران بلااستفاده است و بر همین اساس باید برای بهره‌برداری بهتر از تهران به سمت صنایع نوآور حرکت کنیم.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان اینکه کارخانه سیمان ری به عنوان یک میراث حفظ شده است گفت: این مکان ۳۰ سال در اختیار شهرداری تهران بوده است و می‌تواند برای تمام کشور یک الگو باشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 930059