heli
31 شهریور 1401 - 16:24

نیروهای مسلح ما هیچگاه مقابل مردم نمی‌ایستند

امام جمعه سرخس با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح ما هیچگاه مقابل مردم نمی‌ایستند، گفت: مردم ما کسانی که آب در آسیاب دشمن می‌ریزند را می‌بینند و می‌شناسند و صحنه‌گردانان حوادث اخیر اندک هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سرخس، حجت‌الاسلام محمد بختیاری امام جمعه سرخس  در همایش دفاع همچنان باقیست که امروز به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در ناحیه مقاومت بسیج سرخس برگزار شد، گفت: یکی از نشانه‌های ایمان این است که انسان در راه خدا نسبت به خدا و رسول خدا دچار شک و تردید نشود، این نشانه خالص بودن ایمان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سرخس،بسیجسرخسوی بیان کرد: دفاع مقدس نماد همیشگی مقاومت ملت ایران است که درس و گنجینه بزرگی برای ملت ایران دارد.

امام جمعه سرخس دفاع مقدس را یک الگوی بسیار مهم دانست و گفت: مدیریت راهبردی کشور با تجربه دفاع مقدس قابل انجام شدن است؛ هدف از جنگ ۸ ساله این بود که می‌خواستند چراغ انقلاب را خاموش کنند اما پس از ۸ سال جنگ نه تنها انقلاب خاموش نشد بلکه نورانی‌تر شد و انقلاب به جهان صادر شد.

حجت‌الاسلام بختیاری با بیان اینکه بعد از دو قرن تجزیه تدریجی کشور توسط حاکمان و بیگانگان در دفاع مقدس یک وجب از خاک خود را ندادیم، افزود: رزمندگان ما بالاترین رشادت‌ها را داشتند، ملت ایران در دفاع مقدس از کثرت دشمنان که تمام مستکبران بودند، نترسیدند.

وی با بیان اینکه خودباوری ملی و اتحاد ملی از دستاوردهای دفاع مقدس بود، گفت: سختی‌های جنگ مانند نردبانی برای رشد کشور بود و دفاع مقدس باعث ایجاد اقتدار برای جمهوری اسلامی شد.

امام جمعه سرخس وصیت‌نامه شهدا را از بهترین متن‌های عرفانی عنوان کرد و گفت: نبرد امروز نبرد جهاد تبیین است و شهدای ما در وصیت‌نامه تاکید دارند که در راه انقلاب خسته نباشید و از ورود به جهاد نهراسید و پشتیبان ولی‌فقیه باشید.

حجت‌الاسلام بختیاری با اشاره به تعبیر شهید سلیمانی که جمهوری اسلامی را حرم دانستند، گفت: دشمن با مسائل کوچک و پست می‌خواهد نظام جمهوری اسلامی را متزلزل کند و مستکبران از ترس این نظام خواب ندارند و قدرت نظام جمهوری اسلامی برای آنها سخت و سنگین است و برای اینکه ما را به خودمان مشغول کنند دست به اغتشاش و آشوب می‌زنند.

نظام جمهوری اسلامیوی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح ما هیچگاه مقابل مردم نمی‌ایستند، ادامه داد: مردم ما کسانی که آب در آسیاب دشمن می‌ریزند را می‌بینند و می‌شناسند و صحنه‌گردانان حوادث اخیر اندک هستند. همیشه دشمن دنباله‌رو خود را به میدان می‌آورد اما تعدادشان کم است.

حجت‌الاسلام بختیاری اضافه کرد: قدرت نظام اسلامی آنقدر زیاد است که این مسائل نمی‌تواند خللی در مسیر آن ایجاد کند.

نظام اسلامیامام جمعه سرخس تاکید کرد: استکبار به فکر تجزیه ایران است و باید بداند که کوچکتر از آن است که برای ما دردسر ایجاد کنند، ملت ایران در برابر این اغتشاشات ساکت نخواهد بود و ذره‌ای نمی‌گذارد به اقتدار ملی خدشه وارد شود.

استکبارانتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 752081