heli
14 آذر 1401 - 13:11

۶۲ هزار متر در غرب تهران لایروبی شد

شهردار منطقه ۹ از اجرای طرح ضربتی نهضت لایروبی انهار در غرب پایتخت پیش از شروع نزولات جوی به منظور پرهیز از آبگرفتگی در معابر و تردد روان خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید محمدرحیم مرتضوی با اشاره به پیش بینی‌های انجام شده در منطقه 9 برای مقابله با بارش‌های پیش رو در پایتخت گفت: با توجه به آغاز فصل بارش و اهمیت انجام اقدامات پیش از شروع نزولات جوی، معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه 9 نسبت به اجرای طرح نهضت لایروبی انهار اقدام کرده است.

وی افزود: در همین راستا نواحی یک و دو منطقه 9 در آمادگی کامل هستند و تمهیداتی مانند لایروبی انهار و کانال‌های جمع‌آوری آبهای سطحی انجام شده و حوضچه‌ها و سبدهای زباله‌گیر به صورت مستمر کنترل می‌شوند.

شهردار منطقه یادآور شد: از اواسط آبان ماه تاکنون به صورت مستمر و هفتگی و در مجموع نسبت به لایروبی 62هزار متر طول از انهار و کانال‌های غرب پایتخت با تخلیه 33 تن لجن حاصل از این لایروبی‌ها اقدام شده است.

مرتضوی خاطرنشان کرد: 46000 متر لایروبی انهار روباز و روبسته با تخلیه 22تن حجم لجن حاصل از لایروبی انهار و 16000 متر لایروبی کانال‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی و حوضچه‌ها و سبدهای زباله‌گیر با 11 تن حجم لجن حاصل از تخلیه حوضچه‌ها و کانال‌ها در راستای نهضت لایروبی پیش از شروع  بارش‌ها انجام شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 898011