heli
31 شهریور 1401 - 17:15

مدارس بادرود با یک هفته تاخیر بازگشایی می‌شود

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بادرود گفت: باتوجه به اسکان مسافران در مدارس بادرود به دلیل مراسم عزاداری هفته پایانی ماه صفر در امامزاده آقا علی عباس(ع)، سال تحصیلی جدید در شهرهای بادرود و خالدآباد با یک هفته تاخیر آغاز می‌شود.

محمدرضا عملی بادی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بادرود در گفتگو با خبرنگار فارس در نطنز اظهار کرد: ایام پایانی دهه ماه صفر ایام زیارتی آستان مقدس آقا علی عباس و شاهزاده محمد(ع) است که حضور ده‌ها هزار نفری زائر در منطقه بادرود را شاهد هستیم.

وی با اشاره به آئین چند صد ساله چِلَشتم در این منطقه گفت:در روز ارتحال نبی مکرم اسلام(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) که روز زیارتی مخصوص آقا علی عباس است، این آئین در آستان مقدس آقا علی عباس برگزار می‌شود.

عملی بادی افزود: اتاق‌های طبقه فوقانی آستان مقدس آقاعلی عباس(ع) به علت ضعف استحکام برای زائران قابل استفاده نیست بنابراین هیات امنا و مدیر اجرایی آستان مقدس از اداره آموزش و پرورش درخواست راه اندازی ستاد اسکان در مدارس را دارند و مدارس جهت اسکان مسافران و زائران در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بادرود تصریح کرد: باتوجه به اسکان مسافران در مدارس بادرود جهت حضور در مراسم عزاداری هفته پایانی ماه صفر امامزاده آقا علی عباس(ع) با تصویب شورای منطقه‌ای آموزش و پرورش و موافقت شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، سال تحصیلی جدید در شهرهای بادرود و خالدآباد با یک هفته تاخیر آغاز می‌شود.

انتهای پیام/۶۳۰۲۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 752090